Ana Faaliyet Konusu

  • Derlüks Deri’nin ana faaliyet konusu erkek deri giysileridir. Bu konuda sektörde lider konumundadır. EMILIANO ZAPATA markasının dünya modasında beğeni ve bilinirliği artmaktadır. Kalite ve fiyat politikalarının yanında, marka tanıtımına da önem verilmiş, bu amaçla geçtiğimiz yıllarda, Oscar ödüllü ünlü aktör Adrien Brody’nin firmanın reklam yüzü olması sağlanmıştır.
  • Ancak, erkek deri giysilerinin toplam deri giysiler içindeki payının sınırlı olması nedeniyle, 2016 yılından sonra, dünyaca tanınmış markalar için de her türlü deri giysi üretimi yapılmaya başlanmıştır.
  • Bu çeşitlemenin meyvesi kısa zamanda alınmıştır. Firma, Asya, Avrupa, Amerika ve Uzakdoğu’da otuza yakın ülkede son tüketiciye ulaşmaktadır. DERLÜKS DERİ, tüm deri ürünleri grubunda (Giysi, saraciye, çanta ve ayakkabı dahil olmak üzere) 2016 yılında Türkiye’nin en fazla ihracat yapan 36. şirketi olmuştur. 2017 yılında ise, yine tüm deri ürünleri grubunda en çok ihracat yapan ilk 10 firma içerisine girmiş ve ‘’İhracat Altın Ödülü’’nü almıştır. 2018 yılında da, 297 milyon USD ihracat gerçekleştiren deri ve kürk giyim grubunda 13 milyon USD’ye yaklaşan ihracatıyla ilk 10 firma arasına girerek “İhracat Altın Ödülü” aldı.
  • 2019 yılında, 242 milyon USD ihracat gerçekleştiren deri ve kürk giyim grubunda, 4 milyon ABD doları; 2020 yılında ise 166,5 milyon USD ihracat gerçekleştiren deri ve kürk giyim grubunda 3,5 milyon dolara yaklaşan ihracat rakamı ile yılı tamamlamıştır.
  • Üretim sürecini ISO9001 (Kalite Güvencesi) ile yöneten firma, ISO18001 (İş Güvenliği), ISO10002 (Müşteri Memnuniyeti), ISO14001 (Çevre Güvenliği) sertifikalarına sahiptir.
  • Üretim, 3100 m2 kapalı alanda, 62 personelin istihdamı ile entegre olarak gerçekleştirilmektedir.
  • Şirketin finansal yapısını, üretim ve satışlarını etkileyebilecek önemli bir hukuki süreci bulunmamaktadır.